Kam ziņot, ja kaimiņš ir cietsirdīgs pret savu mājdzīvnieku?

Gadījumos, ja kāda persona izturas cietsirdīgi pret savu mājdzīvnieku (mājdzīvnieks tiek sists, ilgstoši nav nodrošināts ar ūdeni un pārtiku, vizuāli liecina, ka pret dzīvnieku cietsirdīgi izturas u.tml. gadījumos), noteikti jāvēršas Valsts policijā vai RPP, zvanot pa policijas operatīvo tālruni 110 vai zvanīt uz Reģionālās pašvaldības policijas diennakts tālruni 67937102.

Būtiski uzsvērt, ka šādos gadījumos nevajadzētu gaidīt, bet gan nekavējoties ziņot policijai, lai pēc iespējas ātrāk būtu iespējams pasargāt mājdzīvnieku no ciešanām.

Šādos gadījumos suņa īpašnieku vai jebkuru citu personu, kura cietsirdīgi izturējusies pret mājdzīvnieku, var saukt pie administratīvās atbildības, ar vai bez dzīvnieka konfiskācijas vai nepatīkamākos gadījumos, ja dzīvnieks cietsirdīgas izturēšanās rezultātā gājis bojā vai sakropļots – personu var saukt pie kriminālatbildības.

Par administratīvā soda piemērošanu lemj Pārtikas un veterinārā dienesta amatpersonas. Līdz ar to svarīgi uzsvērt, ja suņa īpašnieks ir cietsirdīgi izturējies pret savu mājdzīvnieku, lemjot jautājumu par administratīvā soda piemērošanu, mājdzīvnieku var konfiscēt, pēc kā tas nonāk patversmē un noteikti ar laiku nokļūs pie krietni gādīgāka saimnieka.